BİLİYOR MUYDUNUZ ? Tümünü İncele

Doğru Mobilya Nasıl Seçilir?

Evde en çok zaman geçirilen yerdir oturma odaları. Bu yüzden mobilya olarak oturma grupları ve koltuklar ayrı bir önem taşır.
Bu içerik 3004 kişi tarafından okundu.

Evde en çok zaman geçirilen yerdir oturma odaları. Bu yüzden mobilya olarak oturma grupları ve koltuklar ayrı bir önem taşır. Hatta herkesin kendine ait bir köşesi, koltuğu bile vardır. Kendimizi bu yerlerde daha rahat ve huzurlu hissederiz. Evdeki huzur ve rahatlık için oturma gruplarınının iyi seçilmesi gerektiğini belirten MODOKO, en son yenilikleri ve püf noktaları paylaştı...

Mobilyaların zevkli seçilmesi ve kullanışlı olması evin içinde geçirilen süreyi daha rahat ve mutlu kılar. Bunun başlıca öğeleri oturma grupları ve koltuklardır. Mobilyada tasarım üssü MODOKO, 2013 koltuk trendlerini ve koltuk seçiminde püf noktaları paylaştı.
 
-Büyük yastıklı modeller en çok tercih edilenler arasında. TV koltuklarının yerini de iki kişinin rahatça oturabileceği ‘aşk koltukları’ aldı. Mekanınız genişse ‘aşk koltuklarını’ tercih edebilirsiniz.
 
-Ahşap 2013’ün de vazgeçilmezleri arasında. Klasik ahşap görüntüsü yerine farklı cila teknikleriyle mobilyalarınızda özel renkler oluşturabilir, desenli kumaşlarla renklendirebilirsiniz.
 
-Artık kimse birbirinin aynısı evlerden hoşlanmıyor. Bu yüzden kişisel üretimler (kişiye özel mobilya) bu
senenin trendi olacak. Ruh halinizi yansıtan tasarım koltuklarınız evlerinizin şıklığını tamamlayacak. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayın ve nasıl bir koltuk istediğinizi tasarlayın.
 
-Koltuklarınızda zıt stilleri kullanarak şıklığı yakalamanız mümkün. Modern bir oturma grubuna klasik bir
koltuğu kombine edebilirsiniz.
 
-Stüdyo dairelerin sıkça tercih edildiği günümüzde çok fazla yer kaplamayan ergonomik ve fonksiyonel tasarımların ön plana çıkıyor.
 
-Farklılıktan hoşlanıyorsanız oturma grubu koleksiyonlarında inovatif yaklaşımları da tercih edebilirsiniz. Müzik çalan köşe takımı ya da uzaktan kumandayla otomatik olarak yatak haline gelebilen oturma gruplarını kullanabilirsiniz.
 
 

UZUN SÜRE KULLANIM İÇİN 'AHŞABI' TERCİH EDİN !

- Bugünkü mobilya ve aksesuar seçeneklerinde her odanın boyutuna göre ergonomik çözümler mümkün… Koltuk takımı almadan önce odanızı ölçün ve kaba bir taslağını çıkartın. Beğendiğiniz oturma grubunu bu taslağa yerleştirerek nasıl göründüğüne bakın.
 
- Koltuğu uzun süre kullanmak istiyorsanız sert ahşap iskelet tercih edin.
 
- Satın alma işlemi sırasında mutlaka koltuğa oturun sırt ve belinizi destekliyor olmasına dikkat edin.
 
- Alacağınız koltuk güneş ışığına maruz bir konumda yer alacaksa döşemeliklerde deri ve koyu renk kumaşlardan kaçının, açık renkte kumaşlar tercih etmeye çalışın.
 
- Çocuklarınız ufaksa ve evde evcil hayvan besliyorsanız yüzleri kolayca çıkabilen minderli koltukları tercih edin.Temizlik açısından size kolaylık sağlayacaktır.
 
- Kanepenize uygun bir koltuk bulamadıysanız, kanepenin kumaşına benzer yastıklarla koltukları var olan konsepte dahil edebilirsiniz.
 
- Kumaşı korumak için koltuk kenarlarına koruyucu kılıf koyabilirsiniz.
 
- Deri döşemelikleri radyatör ve şömine gibi ısı kaynaklarından en az 30 cm uzaklıkta konumlandırın. Ayrıca deri döşemeliklerin kurumasını engellemek için düzenli olarak bakım yaptırmayı ihmal etmeyin.
 
- Rahatınıza düşkünseniz uzanma koltuğu, kuş tüyü minder gibi alternatifleri tercih edebilirsiniz.
 
- Koltuğu uzun süre kullanmak istiyorsanız sert ahşap iskelet tercih edin.
 
- Satın alma işlemi sırasında mutlaka koltuğa oturun sırt ve belinizi destekliyor olmasına dikkat edin.
 
- Alacağınız koltuk güneş ışığına maruz bir konumda yer alacaksa döşemeliklerde deri ve koyu renk kumaşlardan kaçının, açık renkte kumaşlar tercih etmeye çalışın.

 

YORUMLAR
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
YORUM YAZ
Adınız Soyadınız :
Şehir :
Yorumunuz :
DİĞER İÇERİKLER
İstek/Öneri/Şikayet
Ad Soyad :
Telefon :
E-Mail :
Konu :