HABERLER Tüm Haberler

Klasik motiflere modern yorumlar

Bu haber 1313 kişi tarafından okundu.
Gül, şal ve çiçek... Klasikleşmiş bu desenleri farklı kombinlerle kullanarak size özel karışımlar oluşturabilirsiniz. 
 

STİLİZE ÇİÇEKLİLER

Stilize çiçek motiflerini ikat, zikzak ve degrade desenlerle kombin yaparak hem modern, hem de desen dengesini yakalamış olursunuz.
 
Ultarmodern bir yaklaşımınız varsa mavi ve beyaz, çingene pembesi, neon sarı ve turuncu gibi parlak renkleri deneyin. Yaprak desenleri otantik ikatlar ve çini motifleriyle etkileyici bir atmosfer yaratır. Bunu açık renkli düz bir kumaşla dengeleyin. Mekanda üçten fazla renk kullanmayın. Mobilyaları minimal formlardaseçin ve zemini düz renk döşeyin. Mesela turkuaz, sarı ve beyaz dengelibir seçim olur.
 

GÜLLER VEE....

İrili ufaklı gül desenleri, etnik Fas motifleri ve geometrik desenlerle uyumu yakalıyor. Karmaşa yaratmadan geçiş yapmak için renk bütünlüğü önemli. Pembe veya sarılara bej, somon ya da gri gibi alt tonlar ekleyin.
Klasik İngiliz gül desenlerini etnik olanlarla kullanmak bütünlük yaratır. Örneğin yatak odası perdenizde veya yatak başınızda gül desenli bir kumaş kullanıyorsanız dekoratif minderleri veya varsa pufu etnik desenli bir kumaşla kaplayabilirsiniz.
 

ŞAL ETKİSİ

Oldukça klasik olan bu deseni modern kılmanın yollarından biri de, mekana, ilhamını vahşi doğadan alan desenleri katmak.
Toprak tonlarına yönelerek sofistike ve seksi renkli ve modern seçimler ve beyaz mobilyalarla hareketli bir etki de yaratılabilir.
 
Kaynak: Evim Dergisi
YORUMLAR
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
YORUM YAZ
Adınız Soyadınız :
Şehir :
Yorumunuz :
DİĞER HABERLER
İstek/Öneri/Şikayet
Ad Soyad :
Telefon :
E-Mail :
Konu :