HABERLER Tüm Haberler

Evler Küçüldü Mobilya Anlayışı Değişti

Bu haber 2008 kişi tarafından okundu.

Yeni nesil evlerin günümüzde hızla artmasıyla beraber, tüketicilerin mobilya ihtiyaçları da farklılaşmaya başladı. Modoko, farklılaşan ve yenilenen mobilya deneyimini; perdeden aksesuara, mobilyadan halıya taşıyarak tüketiciye geniş bir yelpazede sunuyor.

 

Şehirdeki nüfus yoğunluğu ve yaşam koşullarının pahalı olması gibi faktörler yüzünden geniş aileleri kucaklayan bol odalı ve refah daireler, yerini küçük metrekareli yerlere bıraktı. Dairelerdeki bu değişiklik, mobilya sektörünü de etkiledi. Klasik, oymalı ve geniş yer kaplayan mobilyaların yerini, minimal esinti modern tasarımlar almaya başladı. İnşaat sektöründeki değişimi yakından takip eden mobilya üreticileri de artık bu yönde mobilyalar tasarlıyor.

 

Modoko Yönetim Kurulu Başkanı İ.Etem ÖZÇELİK bu konuda, "Yeni nesil evler metrekare olarak da stil olarak da eski evlere göre çok daha farklı özellikler taşıyor. Çoğunlukla 1+1 olarak tabir edebileceğimiz stüdyo tip dairelerin tercih edildiği bir dönemde, mutfak ile beraber olan bir odada sandık ve yatak özelliği bulunan bir kanepe ile ufak ölçülerde bir tv ünitesi yeterli oluyor. Daha fazla mobilya koyduğunuzda ise mekan sıkıcı bir hal alıyor" diyor. İnşaat firmaları her ne kadar yeni nesil evlerde sabit portmanto ve gardırop yapsa da, aileler ekstra dolap, ayakkabılık ve dresuar taleplerinde artık söz konusu diyen İ.Etem ÖZÇELİK, küçülen mobilyalar ile birlikte aksesuarların daha da çeşitlendiğini belirtiyor. 

 

 

YORUMLAR
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
YORUM YAZ
Adınız Soyadınız :
Şehir :
Yorumunuz :
DİĞER HABERLER
İstek/Öneri/Şikayet
Ad Soyad :
Telefon :
E-Mail :
Konu :