HABERLER Tüm Haberler

Mobilyacılar Federasyon Çatısı Altında Birleşti

Bu haber 1396 kişi tarafından okundu.

Kurucu Başkanlığa Ahmet GÜLEÇ Getirildi.

 

 

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği MOSDER, Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği MAKSDER, Mobilya Sanayicileri İthalat ve İhracatçıları Derneği MOBDER, Ofis Mobilyaları Sanayi ve İşadamları Derneği OMSİAD, Ahşap Mutfak ve Banyo Mobilyası Sanayici ve İthalatçıları Derneği MUDER, Mobilya Sanayi ve İşadamları Derneği MOBSAD’ın kuruculuğunda hayata geçirilen MOSFED, sektörün ilk federasyonu olma özelliğini de taşıyor.Türkiye mobilya sektörünün öncü isimlerini bir araya getiren Mobilya Sanayicileri ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED)’in kuruluş çalışmaları tamamlandı.

 

Kurucu Başkanlığı’nı aynı zamanda Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği MOSDER Başkanı da olan Ahmet Güleç’in yapacağı federasyonun yönetim kurulunda ise, Engin Küçük, Murat Tunç, Seyfi Cahit Ayaskan, Munis Tezbaşaran, Ercan Ata ve İsmail Doğan yer alıyor. Türkiye mobilyasını temsil eden derneklerin, daha güçlü bir yapıya sahip olmak amacıyla başlattıkları girişimin bir sonucu olan Mobilya Sanayicileri ve İşadamları Dernekleri Federasyonu’nun (MOSFED), mobilya sektörüne yeni bir soluk getirmesi bekleniyor. 

 

MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, Türkiye mobilya sektörünün 2023 hedeflerine ulaşması konusunda, yeni kurulan federasyonun çok önemli bir kilometre taşı olduğunu belirterek, “Türkiye mobilya sektörü, son 10 yılda ortaya koyduğu başarılı performansı, hız kesmeden devam ettiriyor. Türk mobilyacısı son 10 yılda olduğu gibi bundan sonraki süreçte de işine ve Türkiye mobilyasını dünya standartlarına çıkarmaya odaklanmış durumda olacak. Sektörün ihtiyaç duyduğu tasarım odaklı üretim, satış, pazarlama ve bu alandaki araştırma, geliştirme, analiz ve raporlama çalışmaları, kurmuş olduğumuz federasyonun en önemli hedefleri arasında yer alıyor. Federasyonumuz, mobilya sektöründe 10 milyar Dolar ihracat, 25 milyar Dolar üretim kapasitesi hedefimiz için önemli bir adımdır” dedi.

 

YAŞAM Haberi - 12 Temmuz 2014 Cumartesi - 08:40

YORUMLAR
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
YORUM YAZ
Adınız Soyadınız :
Şehir :
Yorumunuz :
DİĞER HABERLER
İstek/Öneri/Şikayet
Ad Soyad :
Telefon :
E-Mail :
Konu :